Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3
1
Hyde Park / Odp: Odpały z SB :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez snajper dnia Październik 20, 2019, 06:22:36 am »
Zjebalo się  ;D
2
Hyde Park / Odp: Odpały z SB :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adam dnia Październik 18, 2019, 08:03:57 pm »
Działa tu coś, SB mi nie trybi już w cholerę długo, nie mam gdzie ponarzekać na naszych xD
3
Wisła w mediach - artykuły na temat klubu / Odp: Sytuacja klubu wg mediów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez koyoot dnia Czerwiec 18, 2019, 04:35:29 pm »
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24910491,stadion-wisly-krakow-jak-studnia-bez-dna-kosztowal-640-mln.html

Na stadion Wisły miasto wydało już 640 mln zł. Niektórzy radni mówią wprost: jeśli nie damy kolejnych pieniędzy na przebudowę, zawsze będziemy do niego dokładać.

Polityczne emocje wokół gigantycznie drogiego stadionu przy ul. Reymonta odżyły w związku z widmem upadku Wisły Kraków, która wciąż nie wie, czy uda jej się spłacić długi. – Jeśli Wisła przestanie korzystać z tego obiektu, zostaniemy z kompletnie bezużyteczną inwestycją, która nie nadaje się do niczego innego niż gra w piłkę. Stracimy nawet te 6 mln zł, które za użytkowanie stadionu płaci teraz klub – ostrzega Andrzej Hawranek, szef komisji budżetowej. Argument ten pada z różnych stron podczas dyskusji, czy warto pomóc Wiśle w spłacie długów (klub zalega miastu na kwotę prawie 5 mln zł). By jednak Kraków nie był zakładnikiem klubu, wśród radnych dojrzewa inny pomysł.

Miasto nie ma planu B

– Wiem, że to niepopularny temat, ale by ten stadion zaczął na siebie zarabiać, by można tu było organizować wydarzenia masowe, musimy go dokończyć – uważa radny Jakub Kosek (komisja sportu i budżetowa), PO. – Jeśli nie odważymy się dodać kolejnych kilkudziesięciu milionów złotych, zawsze będziemy do tego stadionu dopłacać. Nasze działania blokuje na razie sądowy spór o prawa autorskie do tego obiektu, ale powinniśmy już teraz rozpocząć poważną dyskusję, co i za ile da się tu zmienić. Po przebudowie stadionu mogłaby nim zarządzać np. spółka miejska, która teraz z sukcesem zajmuje się Tauron Areną – wskazuje radny Kosek.

Radnych martwi, że miasto nie ma planu B, co zrobić ze stadionem, jeśli Wisła zbankrutuje. Ale wszyscy wiedzą, że wydanie kilkudziesięciu milionów na jego przeróbkę to temat, który wzbudzi opór społeczny. – Padną pytania, kto jest odpowiedzialny za to, że mamy obiekt za 640 mln, który jest nikomu do niczego niepotrzebny – spodziewa się radny Hawranek.

Urzędnicy przypominają, że w 2003 roku Jacek Majchrowski proponował budowę jednej wspólnej areny dla obu drużyn, ale ówcześni radni zmusili go do dwóch oddzielnych. Radni tłumaczą, że głosowali za dwoma mniejszymi stadionami, ale potem wszystkim marzyło się Euro 2012 i dlatego stadion urósł i podrożał. A Grzegorz Stawowy zrzuca odpowiedzialność na wykonawcę, czyli ZIKiT. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość uważa, że odpowiedzialność ponosi prezydent Krakowa.

Adam Kalita, radny PiS: – Teraz ruch jest po stronie prezydenta. To jego urzędnicy podpisywali umowę na projekt stadionu i akceptowali, że obiekt jest niefunkcjonalny.

– Ten stadion trzeba albo zburzyć, albo nauczyć się z nim żyć – uważa Grzegorz Stawowy (PO), przewodniczący komisji planowania przestrzennego. I przypomina: – Już na etapie budowy w latach 2009 – 2010 mówiłem, że na stadion nie da się na przykład wjechać tirem, by zbudować scenę koncertową. A to na takich wydarzeniach zarabia się najwięcej. Teraz trzeba by rozebrać część trybuny od strony Błoń, by czasowy przejazd dla samochodów dostawczych stworzyć. Dokładnego kosztorysu nie widziałem, ale szacunki mówią o kosztach rzędu 20 – 40 mln zł. Poza tym stadion jest bardzo drogi w utrzymaniu: zimą topi się pieniądze w ogrzewanie, a latem w klimatyzację. Tak się kończy, gdy zamiast ogłaszać konkurs architektoniczny, zleca się projektowanie stadionu specjaliście od inwestycji deweloperskich – komentuje Grzegorz Stawowy. Stadion, przypomnijmy, zaprojektował Wojciech Obtułowicz.

– Po rozstrzygnięciu sporu dotyczącego praw autorskich trzeba, niestety, sfinansować niezbędne przebudowy tak, by zwiększyć funkcjonalność stadionu. I oddać go Wiśle, by była jego operatorem – dodaje Stawowy.
4
Transfery / PRZENIESIONY: Dzien dobry wszystkim
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maci0s dnia Styczeń 04, 2019, 06:27:42 pm »
Ten wątek został przeniesiony do Hyde Park.

http://www.forumwisla.pl/index.php?topic=15.0
5
Polityka sportowo-finansowa / Odp: Przejęcie klubu od TS
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maci0s dnia Grudzień 19, 2018, 02:48:37 pm »
Adam Pietrowski: Do 28 grudnia spłacimy dług licencyjny

Uspokoi pan kibiców, którzy obawiają się powtórki z Jakuba Meresińskiego?

Z tego co słyszałem, to Meresiński był jakimś gangsterem. A tutaj mowa o poważnych ludziach, więc proszę tego nawet nie porównywać.




http://weszlo.com/2018/12/19/adam-pietrowski-28-grudnia-splacimy-dlug-licencyjny/?_ga=2.235133385.971503119.1545124878-1619901867.1544446316

6
Polityka sportowo-finansowa / Odp: Przejęcie klubu od TS
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maci0s dnia Grudzień 19, 2018, 01:18:38 pm »
ADAM PIETROWSKI: NIE TRZEBA SIĘ OBAWIAĆ O PRZETRWANIE WISŁY. STOI ZA TYM BARDZO POTĘŻNY CZŁOWIEK

"...
Krótko po południu w środę udało nam się dodzwonić do Pietrowskiego. - Mogę potwierdzić, że pracowałem nad kupnem Wisły Kraków od lipca 2017. Wtedy chodziło o innego inwestora - stwierdził. - Nie mogę na dzień dzisiejszy zdradzić nazwisk jednego z obecnych inwestorów. Obowiązuje nas klauzula poufności - dodał. Gdy jednak zapytaliśmy o nazwisko Vanna Ly, potwierdził, że chodzi o tę osobę. - Pan Ly to bardzo potężny człowiek, pochodzący z rodziny królewskiej w Kambodży. Nie trzeba się obawiać o przyszłość Wisły Kraków. Jego firma Alelega ma udziały w różnych klubach na świecie, między innymi w Manchesterze City. Działa pod parasolem City Football Group - zdradził Pietrowski."



https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/wisla-krakow/adam-pietrowski-nie-trzeba-sie-obawiac-o-przetrwanie-wisly-stoi-za-tym-bardzo-potezny/tvf4ksn?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=sport


7
Polityka sportowo-finansowa / Odp: Przejęcie klubu od TS
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maci0s dnia Grudzień 19, 2018, 10:05:42 am »
Ktoś zrobił dochodzenie na temat nowego większościowego właściciela.

Kith Meng jest jednym z najbogadszych ludzi w Kambodży, urodził się 1 września 1968 roku w prowincji Kandal i jest trzecim (najmłodszym) dzieckiem chińskiego biznesmena Tom Peng Eak. W 1975 roku, w Chinach podczas reżimu Pol Pota, Kith Meng i jego rodzina zostali ewakuowani do Tajlandii. Podczas ewakuacji zostali rozdzieleni, rodzeństwo i rodzice. Podczas pobytu w Tajlandii głodowali oraz byli bardzo biedni "Umieścili nas na farmie świńskiej ... spaliśmy ze świniami ...". W 1980 roku Kith Meng i jego młodszy brat Thayer wyemigrowali do Australii, tam w Canberze studiowali i podejmowali prace zarobkowe, które pozwoliły zaoszczędzić pieniądze. W wywiadzie dla australijskich mediów, Kith Meng powiedział, że w Australii rozwoził listy i broszury oraz pracował w indyjskiej restauracji jako sprzątacz, dodatkowo po godzinach, często w niedzielę sprzątał również na targu warzywnym. W 1991 roku Kith Meng i Kith Thienang zdecydowali się powrócić do Kambodży i spróbować nowego życia. Za zaoszczędzone w Australii pieniądze otworzyli sklepy z meblami biurowymi i produkowali materiały dla Organizacji Narodów Zjednoczonych w Wielkiej Brytanii. Rozwineli się na tyle, że założyli The Royal Group. Obecnie Kith Meng jest Prezesem Kambodżańskiej Izby Handlowej i prezesem The Royal Group, która jest własnością prawie 30 firm. Poniżej znajdują się nazwa firm należace do The Royal Group (dane z 2015 roku)

Dział Telekomunikacji i Informatyki
Cellcard Mobile, Royal Telecam International, Tele SURF, Ezecom, NETi Solutions

Finansowo
Infinity Insurance, ANZ Royal Bank, Royal Financial Consultancy

Informacje i rozrywka
CTN (Cambodian Broadcasting Corporation), Telewizja CNC 3, Telewizja MyTV, CEPCO (kanał telewizyjny), BrandSolutions, Rock Production, Entertainment Center - Rock Entertainment Center

Hotel i ośrodek wypoczynkowy
Royal Park Resort w Siem Reap, Titan King Resort & Casino w Bavet, Svay Rieng, Hotel Hotel Cambodiana

Dział Rozwoju Nieruchomości
Budynek komercyjny Royal Tower w Phnom Penh, Koh Rong w Preah Prowincja Sihanouk, Northbridge Communities w Phnom Penh Street 2004, Condominium Embassy Place , The Royal Group to Buy Land

Logistyka
Royal Cambodian Limousine Service, Toll Royal Railway Company

Alalega - jest jego nową firmą.

Kith Meng w Kambodży jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ludzi, jest celebrytą. W mediach ciągle pojawiają się informacje o jego rodzinie. Ożenił się z o wiele młodszą kobietą, z która ma 4 dzieci.


https://www.wykop.pl/wpis/37552315/wyglada-na-to-ze-pan-kith-meng-jest-wiarygodny-wis/


8
Transfery / Odp: 2018/2019 Zimowe okienko transferowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maci0s dnia Grudzień 11, 2018, 11:24:49 am »
Kolara też się wszyscy chcieli pozbywać, a gość zaczyna sobie radzić.
Balanyuk miał być wielkim talentem.
9
Transfery / Odp: 2018/2019 Zimowe okienko transferowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wisielak dnia Grudzień 11, 2018, 11:05:23 am »
Balanyuk to raczej sobie za dobrze nie radzi na tej Ukrainie. Myślicie że Stolar da radę z niego wykrzesic cos ponad stan? ;D
10
Hyde Park / Odp: Odpały z SB :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wisielak dnia Grudzień 11, 2018, 10:35:11 am »
Ale Adaś kąsasz  ;D
Strony: [1] 2 3